“ШАХТИ ПРАЦЮЮТЬ І ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЩЕ НЕ ОДИН РІК”

0
1166

Так сказав в інтерв’ю нововолинський міський голова Віктор Сапожніков (на фото). Він також торкнувся інших гострих проблем життєдіяльності міста й шляхів їх розв’язання.
– Напередодні іменин міста зупинюся на найсуттєвіших цифрах, що коротко охарактеризують 2013 рік, — мовив Віктор Сапожніков.
— Приємно, що за багатьма показниками ми, як і раніше, утримуємо першість на Волині. Так, у розрахунку на одного мешканця за шість місяців нинішнього року обсяг реалізованої продукції становить 15,5 тисячі гривень. Це — найкращий показник в області. За залученням іноземних інвестицій пальма першості теж належить нововолинцям: на одного мешканця припадає їх 1357 доларів (загалом в економічний сектор міста надійшло більше 78 млн доларів). Ця цифра — у чотири рази більша за середньообласний показник. У нашому місті також найвища середня заробітна плата. Вона становить 3274 гривні, що на 32,3 відсотка більше за середньомісячний показник по Волині.
— Разом із тим одне з найболючіших питань — невиконання бюджету. Як можете це прокоментувати?
— Є речі, які не залежать ні від мене, як міського голови, ні від депутатського корпусу, ані від нововолинців. Напевно, не можна оминути увагою те, що в світі панує економічна криза. Спостерігається спад промислового виробництва і в нашому місті. Наші шахти зменшили видобуток вугілля і планові завдання виконують на 94,7 відсотка.
Не сприяють нарощуванню темпів виробництва дії окремих контролюючих органів. Торік лихоманило ливарний завод, коли податківці повністю заблокували роботу адміністрації. Два місяці не відвантажували продукцію, через що, напевно, пожинаємо сумні наслідки: втрачені не лише темпи, а й ринки збуту. Подібну ситуацію мали й по «Кроноспану», коли перед самим приїздом представників одного з європейських банків, який виступає інвестором заводу, були вилучені всі документи підприємства, заблоковані бухгалтерські та інші програми. Спостерігаємо ще одну негативну тенденцію — окремі підприємства через подібні дії перереєстровуються в інших регіонах. Усе це й стало на заваді виконанню бюджету.
Є ще інший бік медалі. Нам довели нереальні показники, враховуючи те, що 9 років ми перевиконували бюджет. Це, до речі, підтвердила й обласна податкова служба, яка, проводячи моніторинг по Нововолинську, не побачила тут податкової бази для отримання 6, 9 млн гривень.
— Відомо, що вугільні підприємства переживають не найкращі часи. На початку року активно заговорили про їхнє закриття, а це ж може призвести до негативних наслідків для міста в цілому.
— Болить те, що досі до кінця не вирішене питання реалізації волинського вугілля. А тому напрошується висновок: який смисл нарощувати його видобуток? Та навіть і те, що за півроку змінилося три генеральні директори «Волиньвугілля», свідчить про незадовільний стан у вугільній галузі. Однак, попри все, зарплата шахтарям виплачується. Дякуємо за це уряду та облдержадміністрації, які з розумінням підходять до ситуації.
До позитиву відношу те, що з допомогою губернатора Бориса Клімчука нам вдалося зупинити процес закриття шахт. Це, як відомо, передбачалося відповідною постановою. Шахти продовжують працювати і, сподіваюся, працюватимуть ще не один рік.
Тривожить зволікання із закінченням будівництва шахти №10. Зі 115 млн гривень, запланованих на нинішній рік, туди надійшло трохи більше 30 мільйонів. Не за всі виконані роботи розрахувалися. ПАТ «Луганскшахтострой», яке вело прохідку на об’єкті, збанкрутувало.
— Вікторе Борисовичу, що потрібно, аби наймолодше місто Волині поповнювалося молоддю, яка хотіла би тут жити?
— Бюджет розвитку міста виконується, що дає змогу дбати про благоустрій. Вдалося відремонтувати багато покрівель, провести роботи у дитячому таборі «Прикордонник», на літній естраді, в центрі дитячої та юнацької творчості, школах і садках. Почали асфальтувати дороги там, де їх не було від часу заснування міста. Стараємося осучаснити Нововолинськ. Маємо навчальні заклади середньої та вищої ланок. Але для молоді найголовніше, аби були робочі місця з нормальними умовами праці та хорошою зарплатою. А тому раді були б бачити нових інвесторів. На жаль, територія пріоритетного розвитку із спеціальним режимом інвестиційної діяльності на папері за нами залишається, а реально не діє. Та навіть у такій ситуації не сидимо, склавши руки. Невдовзі будемо мати нове виробництво м’ясної продукції в районі колишньої шахти №2, де працюватиме 350 — 500 чоловік. Інвестори вкладають кошти у діючі підприємства, такі, як «Хан—Електробау», «Кроноспан—УА», «БРВ—Україна». Тому загалом у Нововолинську не гірше живеться, як раніше, а навіть краще.
— Що вас найбільше розчарувало цього року?
— Розкол у депутатському корпусі. Вважаю, такий поділ не сприяє вирішенню проблем міста.
— Чи відчуваєте, що вже розпочалася підготовка до нових виборів?
— Це відбулося ще минулого року. Через новостворені сайти та газети люди, які мають гроші й хочуть мати владу, почали запускати різний компромат, що заважає нормальній роботі, роз’єднує зусилля громади, налаштовує городян один проти одного. Інколи просто дивно й смішно читати відверто неправдиві факти, а то й справжні нісенітниці. Одна з газет додумалася написати про те, що на шахті №10 півроку не виплачували зарплату, і лише після того, як туди приїхав один депутат — представник «опозиційної» до мене депутатської сили, уряд злякався й швидко перерахував кошти. На шпальтах цієї газети постійно прославляють дії таких депутатів. Однак насправді ці «правдолюби» не переймаються тим, що через незалежні від нас причини бюджетники можуть залишитися без зарплати, що потрібно шукати інвесторів для створення нових робочих місць, що треба рятувати комуналку…
— Напевно, останнє найбільше хвилює, бо від цього залежить якість та комфорт життя виборців…
— Коштів на комунальні підприємства катастрофічно не вистачає. Тому доводиться сподіватися лише на фінансування з боку державних та міжнародних програм. Другий шлях виходу зі складної ситуації — акціонування житлово–комунального господарства, пошуки власника або співвласника, який би мав гроші та вклав їх в оновлення очисних споруд, тепломереж, бойлерних тощо. Об’єднання співвласників — ОСББ, які зараз пропагують, також сподіваються на допомогу держави й органів місцевого самоврядування.
— Вікторе Борисовичу, яких сюрпризів очікувати нововолинцям на головне свято міста?
— Цьогоріч День міста співпав із Днем Незалежності України. Запрошуємо гостей взяти участь 24 серпня у параді вишиванок о 14.00. Традиційно чимало нововолинців отримають нагороди. Мене втішить, якщо кожен мешканець міста від святкування отримає задоволення і хороший настрій. Я цього дня не лише звітуватиму перед громадою, а й говоритиму про ті завдання, які стоять перед нами. Будемо їх виконувати — і життя ставатиме кращим.

Алла Лісова
За матеріалами газети “Волинь-Нова”

Джерело: novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here