Волинські гірники зустрічатимуть свято з новими нагородами

0
1283

Вугільна галузь для невеличкого міста Нововолинська є головною артерією в соціальному та економічному розвитку. Оскільки переважна більшість населення пов’язана з видобутком чорного золота, то не важко зрозуміти, яку значимість мають шахти в цьому регіоні.
Вугільним підприємствам Волині більше 50-ти років, і вони вже майже вичерпали свої запаси. Та не дивлячись на це, гірники продовжують працювати й видавати на-гора тисячі тонн чорного золота і сподіваються на те, що працюватимуть і надалі. Напередодні свята Дня шахтаря розповісти про перспективи вугільної галузі та про роботу шахт розповів виконуючий обов’язки генерального директора ДП «Волиньвугілля» Микола Клюка.
– Миколо Івановичу, враховуючи те, що ми святкуватимемо вже шістдесят третю річницю заснування Дня шахтаря, хотілося б дізнатися про долю нововолинських шахт. Не секрет, що це питання турбує гірників, які трудяться на даних вугільних підприємствах, так як промислові запаси вичерпали себе і тому існує загроза безробіття…
– Що сьогодні представляє ДП «Волиньвугілля? Це – діючі три шахти: «Шахтоуправління «Нововолинське», Шахта №9 «Нововолинська» та шахта «Бужанська». На сьогодні шахта №5 знаходиться у режимі погашення гірничих виробок і відкачки води, так як вона включена до «Поетапного плану дій щодо підготовки шахт до ліквідації». Зрозуміло, що до категорії перспективних шахт наші важко віднести. Адже нововолинським шахтам більш як по 50 років, у основному вони пласти свої вже відпрацювали. На сьогодні запаси вугілля на діючих шахтах складають близько 10 млн. тонн. При розумній експлуатації, безумовному поновленні обладнання, переоснащенні лав вони ще можуть служити добрий десяток років. Та складні гірничо-геологічні умови вимагають значних інвестицій і для підготовки нових лав, і для утримання в безпечному стані гірничих виробок. Тому з усього сказаного підведу підсумки, що перспективу серед діючих шахт на сьогодні має шахта «Бужанська». Залишається сподіватися на введення в експлуатацію шахти №10 «Нововолинська» із запасами 37 млн. тонн. Якщо її вдасться запустити в 2014 році, це буде великим поштовхом для розвитку вугільної галузі Волині.
– Реалізація вугілля є однією з найголовніших проблем. Ситуація на аварійних складах, скажімо, не зовсім втішна. Як вирішується це питання на ДП «Волиньвугілля»?
– За сім місяців поточного року на збагачувальну фабрику відвантажено 127,6 тис. тонн вугілля. На початку квітня запаси чорного золота на аварійних складах сягали більше як 94 тис. тонн. Нам вдалося розвантажити за цей період більше 15 тис. тонн. Як бачите, реалізація є. І якщо надалі так працюватимемо, то є надія на те, що у зимовий період будемо мати стабільність на аварійних складах і стабільність роботи наших вугільних підприємств. На цьому наголошує Президент України, націлюють постанови Кабміну. Гірники забезпечують енергетичну безпеку держави.
– Незважаючи на певні проблеми у фінансовому та матеріальному забезпеченні, хотілося б дізнатися про видобуток вугілля.
– До Дня шахтаря, працюючи у режимі видобутку вугілля і в режимі проходження гірничих виробок, ми видобули більше 229 тис тонн вугілля з початку року і пройшли більше 2700 метрів гірничих виробок
– Від стану гірничошахтного обладнання залежить видобуток і безпека шахтарів. Що робиться у плані його модернізації?
– Незважаючи на недостатнє фінансування, відділ матеріально-технічного постачання забезпечує необхідні потреби в запасних частинах для ремонтів обладнання. Проводяться капітальні ремонти електродвигунів. На Нововолинському РМЗ здійснюють ремонт гідростійки і гідродомкратів комплексу КД-80, виготовляються необхідні запасні частини до гірничошахтного обладнання.
– Праця гірників – небезпечна і важка. Вона повинна достойно оплачуватись. Скільки сьогодні отримує волинський шахтар?
– Середня заробітна плата працівників за липень 2013 року становить 5767 грн. Зарплатня гірників очисного забою становить 8534 грн., а прохідників – 7656 грн.
– До речі, чи є заборгованість по заробітній платі перед шахтарями?
– На сьогодні заборгованості перед шахтами немає. Питання з виплатою заробітної плати вирішено позитивно, і гірники вчасно отримають свої зароблені кошти.
– Яка ситуація із держпідтримкою для вугільної галузі Волині?
– У Верховній Раді внесені зміни до бюджету на 2013 рік. І відомо, що є рішення про те, що будуть виділені додаткові кошти. А це означає, що до кінця року гірники стабільно отримуватимуть заробітну плату.
– Відпочинок відіграє основну роль у відновленні сил кожної людини. Як відпочивають працівники вугільної промисловості Волині?
– Оздоровлення працівників ДП «Волинвугілля» протягом 2013 року проводиться у санаторії «Шахтар», який працює як лікувальний заклад для лікування органів опорного руху, органів дихання, захворювань нервової системи. У цьому санаторії мають можливість пройти курс оздоровлення працівники відокремлених підрозділів, для яких вартість путівки складає 10% від загальної. За період з січня 2013 року по червень оздоровлено 200 працівників. З червня ВП санаторій «Шахтар» працює як дитячий позаміський оздоровчий заклад. За літній період оздоровили 95 дітей за путівками соцстраху. Працівники підприємства разом із родинами відпочивають на базах відпочинку озера Світязь. За літній період тут оздоровились 244 працівники.
– Без сумніву, кожен гірник заслуговує на повагу й відзнаку. Кого збираєтесь відзначити цього року і якими нагородами?
– Приємною несподіванкою напередодні професійного свята для гірників Волині стало запровадження нових нагрудних знаків «Шахтарська гвардія Волині» та «Свята великомучениця Варвара». Вперше в цьому році цих високих нагород удостоєні 60 кращих працівників вугільної промисловості нашого краю. Серед них Герой Соціалістичної праці, бригадир очисного забою Володимир Сівак, директор РМЗ Богдан Бойко, головний інженер відокремленого підрозділу «Волиньвантажтранс» Володимир Музичук, майстер відділу технічного контролю відокремленого підрозділу шахти №9 «Нововолинська» Олена Шитікова та інші гірники. Трьом працівникам буде присвоєно звання «Заслужений шахтар України». Грамоти Міністерства енергетики та вугільної промисловості одержать 35 осіб.
– З якими здобутками зустрічатиме свято ДП «Волиньвугілля»?
– Стимулом у виробничій діяльності стали змагання прохідницьких і вугледобувних бригад, присвячених Дню шахтаря. За показниками роботи за сім місяців 2013 року серед вугільних підприємств Волині кращою визнана робота відокремленого підрозділу «Шахти №9 «Нововолинська» (директор Михайло Гарбузюк, голова профкому Євген Приступа). Найкращих результатів під час трудової вахти серед видобувних дільниць досягли вуглевидобувна дільниця №2 Михайла Євтушка шахтоуправління «Нововолинське» (бригада Віталія Кушнірука), серед прохідницьких – бригада Юрія Смаля відокремлений підрозділ шахти №9 «Нововолинська». Хочеться сподіватися, що здобутки будуть дедалі кращими й шахти працюватимуть не один рік.
Жанна Марковська.
На знімку: Микола Клюка.

Джерело: novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here