День незалежності України

0
2107

Щороку наша країна святкує свій день народження, який ми гордо називаємо День незалежності України.

Що ж таке незалежність? Для кожної людини перш за все це самостійність, можливість приймати власні рішення, які підкорюються лише своїм бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність – це здатність відстоювати свою точку зору в будь – якій справі. Україна здобула незалежність 24 серпня 1991 року. Та ця дата була оприлюднена пізніше. Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року. Саме тоді Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яке дістало величну назву День незалежності України. Сучасна дата 24 серпня була призначена Верховною Радою України від 20 лютого 1992 року.

Відтоді наша країна щороку запрошує до себе на святкування. Гості приїжджають звідусіль. Кожне місто вітає приїжджих. У Києві проводяться військові паради, виставки квітів. Львів дає змогу на фестивалі фольклору «Етновир» почути українську пісню та побачити справжнє незалежне кіно на фестивалі «Кінолев». В Одесі щорічно у храмах різних релігійних конфесій служаться молебні за Україну та український народ. Хмельницький зустрічає гостей міжнародним театральним фестивалем «Відлуння». Донецьк вражає фестивалем національних кухонь, а Івано – Франківськ випускає у небо тисячі блакитних та жовтих повітряних кульок. Полтава віддає данину поваги загиблим українським козакам, які зі зброєю у руках боронили свою Батьківщину. Дніпропетровськ частує на ярмарці солодощів, а Харків запрошує на масові концерти світових зірок.

Люблять нашу молоду Україну і за кордоном. У Брюсселі, столиці ЄС, традиційно відзначають День незалежності України, а всесвітньовідомий символ міста одягають у костюм князя Київської Русі Ярослава Мудрого. У цей день Брюсель перетворюється на епіцентр українського свята. Чикаго також урочисто відзначає день народження нашої країни. Милують око десятки синьо – жовтих стягів, звідусіль лунають українські пісні. Головним символом та атрибутом незалежної України споконвік була вишиванка. Тому фестивалі вишиванок не є дивом для наших міст. Такі масові заходи проходять у Луцьку, Одесі та Нововолинську.

Уже упродовж семи років наше місто із ініціативи музею влаштовує дійство – парад під назвою «Я по світу іду в вишиванці», присвячене Дню незалежності України. Сотні мешканців – від сивочолих бабусь і дідусів до немовляток – одягають візитівку України – вишиванку. Щорічно охочих долучитись до урочистої ходи стає більше. Нововолинці зі щирістю та покликом сердець відчувають бажання продемонструвати елементи духовної культури пращурів. Це свято має на меті пошанувати, відродити, примножити, вдосконалити надбання національної культури.

День незалежності України – це свято кожного свідомого українця. Стежина самостійності, по якій Україна йшла упродовж століть, була крутою. Десь наша юна держава повертала, десь довелося ставати на коліна, але ніколи не втрачала віру. І ось ми вільні, ми – незалежні. Творімо Україну власними руками! Зробімо її сильною та могутньою державою! Адже не Україна для нас, а ми – для України.

Ірина Костюк, екскурсовод міського народного історичного музею.

На знімку: урочистість з нагоди Дня незалежності України в Нововолинсську.
Фото Марії КОРНИЛЮК.

Джерело: novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here