Про шкідливість самостійного лікування дитини

0
1687

Сьогодні самолікування є дуже поширеним серед населення. Та не кожен замислюється, на скільки може бути шкідливим. Особливо, якщо це самостійне лікування дитини.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я більше половини всіх ліків призначається та продається неналежним чином, і кожен другий пацієнт приймає їх неправильно.
Самолікування, зокрема давання дитині лікарських засобів без призначення лікаря, є досить поширеною проблемою серед батьків. До причин, з яких вдаються до самостійного лікування дітей, можна віднести:
– відпуск лікарських засобів у аптечній мережі без рецепта;
– легкий доступ до медичної інформації;
– впевненість у можливості самолікування;
– неадекватна оцінка серйозності захворювання.

Люди купують ті ліки, що допомогли сусідці, подрузі, мамі, бабусі, які рекламували по телебаченню чи про які вони почули у газеті тощо.
Реклама лікарських засобів у ЗМІ дуже активна. На жаль, українці часто упевнені : якщо рекламу ліків показують по телебаченні, то вони – найліпші. Широкий доступ до Інтернету дає змогу зайти на будь-який сайт, почитати про хворобу, її симптоми, лікування, а також – описи лікарських засобів. І часто при цьому помилитися.
Батьки часто бувають впевнені у тому, що захворювання можна лікувати самостійно. Серед пояснень можна почути такі:
– «Дитина вже хворіла, ми попили оті пігулки, та все минуло. Ми проп’ємо їх знову, і все буде добре, а якщо не допоможе, то підемо до лікаря»;
– «Немає часу ходити до поліклініки»;
– «У поліклініці завжди черги, там усі хворі, ми підхопимо ще якусь інфекцію»;
– «Ми запитали в аптеці» та багато подібного.
Не маючи медичної освіти, батьки не можуть адекватно оцінити стан дитини, важкість перебігу захворювання. Багато захворювань мають подібні симптоми, і навпаки – один симптом може бути проявом різних захворювань. Крім того, дуже часто для того, щоб правильно поставити діагноз, необхідно вдатися до лабораторних та інструментальних методів обстежень, консультації спеціалістів різного профілю, інколи навіть консиліуму лікарів.
Як бачимо, у батьків чимало причин для хибних висновків про можливість та результативність самостійного лікування дитини. Як же переконати батьків звертатися за кваліфікованою медичною допомогою?
Для того щоб уберегти дитину від небезпечних станів, не слід займатись самостійним лікуванням. Враховуючи все сказане вище, дуже важливо кожній родині тримати зв’язок з грамотним лікарем і довіряти йому. Також не приховувати від нього симптоми, порушення призначеного лікування: якщо батьки перестали давати дитині лікарський препарат, пропустили прийом чи дали щось інше тощо. Найменша подробиця може допомогти правильно встановити діагноз і вчасно призначити адекватне лікування. А замовчування може призвести до негативних наслідків.

Лікар-педіатр Світлана Корець

Джерело: novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here