Плануєте відпустку — ознайомтеся з правилами перетину кордону

0
1263

Громадяни, які перетинають кордон України, можуть попередньо ознайомитися з правилами його перетину. Так, у митних пунктах пропуску на кордоні, при аеропортах міжнародного сполучення така інформація розміщується для загального ознайомлення у вигляді стислих довідок у спеціально відведених місцях (на тематичних стендах). Ці довідки роз’яснюють основні положення митного законодавства, у тому числі щодо пільг, які надаються при переміщенні товарів через митний кордон України.

Довідки друкуються українською мовою, офіційними мовами відповідних суміжних країн, а також іншими іноземними мовами, які є мовами міжнародного спілкування.

Відповідні правила регулюються статтею 20 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.

Туристичний збір може стягуватися податковими агентами

Туристичний збір може справлятися податковими агентами відповідно до рішення сільської, селищної та міської ради, а саме:

♦ адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

♦ квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення в будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

♦ юридичними особами або фізичними особами — підприємцями, які уповноважені сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Такі податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Вказане питання регулюється ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Інформаційно-комунікаційний департамент Міністерства доходів і зборів України

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here