Он-лайн освіта стає дедалі популярнішою

0
2417

Для он-лайн освіти у США настав «золотий час». З одного боку, традиційна освіта невпинно дорожчає і стає не по кишені американцям. З іншого – звичайні курси, які пропонуються університетами, все частіше не встигають за потребами ринку, особливо у царині інформаційних технологій, пише ІА «Наголос».

Експерти стверджують, що дистанційна освіта у цьому сенсі значно гнучкіша. Тож у слухачів он-лайн курсів значно кращі шанси отримати не лише диплом, а і навички, які реально будуть затребувані роботодавцем.
Наприклад, Дейвід Еванс викладає вступ до інформатики через Інтернет. Все більше американських університетів пропонують курси он-лайн – від інформатики до кулінарії.
«Чимало курсів безкоштовні, або коштують символічних грошей у порівнянні із традиційною формою освіти. Доступність якісної освіти – ключовий фактор для мільйонів студентів, які вирішили отримати важливі технічні уміння через сайт Lynda.com. Те, що ми пропонуємо, затребуване на ринку і навпаки – ми швидко адаптуємо наші курси до реальних вимог. Нове програмне забезпечення з’являється постійно. І ми впроваджуємо відповідні зміни до навчальних планів значно швидше, ніж традиційні навчальні заклади», – сказала засновниця ресурсу Лінда Вайнман.
Зазначимо, що змінено і традиційний порядок навчального процесу, коли після лекції студенти самостійно працюють над домашніми завданнями, дослідженнями та додатковим матеріалом.
«В он-лайн освіті все навпаки. Вдома студенти переглядають записи лекцій. Натомість під час спілкування з професором ставлять йому запитання щодо матеріалу, або практичних питань»,- розповів Джон Габер, який набрав стільки он-лайн курсів, що чотирьохрічну вузівську програму пройде за один рік.
Експерти прогнозують, що нові технології радикально змінять освіту.
«Учні і у традиційних вишах будуть у спілкуванні з викладачами з’ясовувати важливі моменти вивченого матеріалу, а не просто слухати та конспектувати. Такі зміни пішли б освіті на користь», – сказав професор економіки Джорджтаунського університету Тоні Карнівел.
Експерт з менеджменту в галузі освіти Крістофер Кален прогнозує, що стрімка еволюція он0лайн освіти змінить обличчя освіти взагалі: «Споживач не дурень. Він вимагає, щоб йому довели, що захмарна вартість традиційної освіти виправдана. Він більше не сприймає на віру такі категорії, як «престижність» вузу, він вимагає доказів, що його інвестиція окупиться».
За словами К. Калена, найпрестижніші університети все ще можуть дозволити собі без поспіху розвивати он-лайн сегменти. Натомість менш престижні виші навряд чи витримають конкуренцію з боку он-лайн курсів і першими втратять студентів.
За матеріалами: Голос Америки

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here