Українців ваблять заробітки в Європі

0
1058

В Україні армія сезонних працівників уже сидить на валізах, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Тимчасовий персонал влітку потрібен настільки, що за його підбір взялися навіть деякі рекрутингові агенції. Кордони ширяться – до Криму ведуть уже не всі шляхи. Трударі їдуть на Захід України і Північ Європи.

На Південь українці їдуть працювати, зокрема, офіціантами. Так, дівчина Міла розраховує заробити за сезон близько 15 тисяч.

Найбільш затребувані робочі руки – у готельно-ресторанному бізнесі, далі йде будівництво, збирання врожаю і робота перекладачем. А ще безліч дрібної зайнятості.

“Є величезна кількість можливостей: від продажу шаурми до організації екскурсій. Деякі заробляють таку кількість грошей, які потім допомагають зиму спокійно пережити”, – повідомила рекрутер Наталя Бровченко.

Також, якщо пощастить, і жити можна задарма. Деякі компанії надають гуртожитки для персоналу та харчування.

Але щастить не всім. Юристи не втомлюються попереджати про ризики. Головний із них – не прописані і не підписані угоди з працедавцем.

Так, Євген свого часу не злякався найнятися на сезонну роботу за кордоном. Збір ягід, наприклад, у Фінляндії приносить чистими десь по тисячі євро за місяць. Однак за свій кошт виходить проживання, харчування та часом навіть праця.

“Поле полуниці, яке захворіло на якусь цвіль, і треба було погану ягоду вибирати, щоб далі не розповсюджувалося. Аргументували таким чином, що потім ягода поспіє і ви на ній заробите”, – розповів трудовий мандрівник Євген.

Ще одна порада від юристів: якщо трудова угода у вас є, то прочитати її уважно не зайве. “Вичерпний перелік того що людина буде робити, всі істотні умови по оплаті, по порядку оплати, по гарантії повернення”, – перераховують юристи.

Але жоден ризик не змушує заробітчан відмовлятись від поїздок. Так, Євген знову збирається до Фінляндії. Цього разу вже офіціантом.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here