Незабаром зможемо через інтернет купувати машини і квартири на третину дешевше

1
2785

Арештоване і конфісковане майно продаватимуть на аукціонах.
В Україні аукціони з продажу арештованого та конфіскованого майна з 1 січня 2014 р. можуть стати віртуальними.

Міністерство юстиції підготувало порядок продажу конфіскату через інтернет, пише “Сегодня”. Очікується, що документ до осені буде затверджений окремим наказом.

“Існуюча традиційна система не забезпечує вільний доступ всіх бажаючих брати участь в аукціонах, не виключає можливості застосування корупційних схем (з фіктивними покупцями, які працювали на заздалегідь призначеного організаторами переможця аукціону). Впровадження аукціонних торгів забезпечить вільний доступ громадян та юросіб до реалізації арештованого майна”, – пояснив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Продавати на аукціонах, як і зараз, будуть все, крім землі: підприємства, будинки, квартири, автомобілі, побутову техніку, меблі і носильні речі, конфісковані у громадян за рішенням суду. Для цього Мін’юст відкриє сайт з інформацією: що, коли і почому продається. Для участі в торгах потрібно буде зареєструватися, вказавши ПІБ, e-mail, телефон та ідентифікатор доступу до особистого кабінету, куди буде надходити інформація про торги. Подання заявки і сплату внеску необхідно буде завірити електронним підписом (його можна отримати безкоштовно в управлінні Міндоходів за місцем проживання).

Аукціони будуть проходити в робочий день (з 10:00 до 18:00), піднімати ціну можна буде протягом години після отримання в робочий кабінет інформації про попередню ціну. Якщо за годину з моменту відкриття продажу лот нікого не зацікавить, то він знімається з продажу і виставляється тільки через місяць вже на 20% дешевше.

Експерти підтримують таку ініціативу, але за умови, що система реєстрації не буде давати збої. “У нас можуть виникнути технічні проблеми з реєстрацією або оплатою, особливо якщо учасників виявиться багато і сайт “впаде”, – каже правознавець Василь Мірошниченко.

Оцінювати майно будуть ліцензовані оцінювачі. “Вони орієнтуються на нижню цінову межу аналогічного товару, наприклад, квартири, – плюс 15% від цієї суми за труди організаторам. Тому з першої спроби навряд чи вдасться продати більшість лотів, а ось після двох уцінок (за законом, лот може бути виставлено три рази, кожен раз його уцінюють на 20% від попередньої вартості, в результаті стартова ціна знижується приблизно на третину) бажаючі напевно знайдуться”, – говорить юрист агентства нерухомості Володимир Столітній.

У той же час адвокат Тетяна Монтян каже, що найбільш ласі лоти все одно продадуть своїм, наприклад, заблокувавши людям з вулиці доступ для реєстрації або прийом від них заявок та внесення застави. “Адміністратору сайту це зробити можливо, причому довести, що це не технічний збій, а навмисні дії – нереально”, – повідомив IT-фахівець Олександр.

Експерти зазначають, що найзатребуванішими на інтернет-аукціонах будуть автомобілі, побутова техніка та комп’ютерна техніка, а от дешеву конфісковану квартиру купувати ризиковано. “Той, хто втратив житло напевно буде судитися. Часті випадки, коли суд ставав на бік колишнього господаря, тоді покупцю напевно теж треба буде подавати в суд, щоб повернути гроші”, – вважає Володимир Столітній. На думку Василя Мірошниченка, навряд чи вдасться продати через аукціони старі меблі і носильні речі, однак за законом, тричі оголосивши торги, незатребувані неліквіди можна передати дитячим будинкам або будинкам престарілих.

За матеріалами tsn.ua

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here